Koncerty


Máme za sebou desítky koncertů nejen v Hradci Králové.
Aktuální informace o tom, kdy a kde nás můžete v nejbližší době slyšet, sledujte na našich facebookových stránkách.

Vlastní projekty


Z našich projektů byl jedinečný koncert Sto let republiky, kde zazněly skladby českých autorů žijících mezi lety 1918 – 2018, a to nejen v kvartetu, ale i v menších komorních uskupeních – jak my s oblibou říkáme tzv. „půlkvarteto“ (v kombinaci dvoje housle nebo viola a violoncello) a také se zvětšeným obsazením v kvintetu obohaceném o klavír. Na koncertu slyšeli posluchači díla J.Snížkové, V. Sommera, L. Sluky, M.Hyblera a R.Haase.

Interpretace Slovanského kvartetu od Antonína Dvořáka - Královéhradecké kvarteto 2019
Fotografie z kostela v Lukavicích - Mezinárodní hudební Festival Letohrad 2019

Festivaly


Účinkovali jsme na festivalu Dlouhohraní v Dlouhoňovicích nebo na festivalu Camerata Nova Náchod v České Skalici. Dále na místním mezinárodním festivalu Open Air Program Hradec Králové.

Měli jsme tu čest účastnit se také Mezinárodního hudebního Festivalu Letohrad. Při svíčkách v lukavickém kostele zazněl Slovanský kvartet Antonína Dvořáka.

Další koncerty


Máme za sebou například českou premiéru smyčcového kvartetu Jana Křtitele Vaňhala v jeho rodných Nechanicích, sérii inspirativních koncertů pro ZUŠ pojmenovaných „Vážně-nevážně“ s průřezem hudebních stylů a žánrů od baroka po současnou populární hudbu s interaktivním průvodním slovem, koncert české hudby pro zahraniční studenty v Broumovském klášteře. Účinkovali jsme rovněž na adventních koncertech, koncertech pro seniory nebo na výchovných koncertech pro školy i veřejnost.


Snímek z koncertu Královéhradeckého kvarteta na půdě Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové
Hudební vystoupení Královéhradeckého kvarteta v Regionálním muzeu v Chrudimi

Chcete s námi spolupracovat?


Vážíme si každé příležitosti, kde můžeme navázat vztah s publikem skrze naši interpretaci. Jsme otevřeni klasické i nevšední dramaturgii a nebráníme se nacvičování nových skladeb. V případě zájmu o spolupráci s námi nás kontaktujte.Kontaktujte nás