Koncerty smyčcového kvarteta


Máme za sebou desítky koncertů nejen v Hradci Králové.
Aktuální informace o tom, kdy a kde nás můžete v nejbližší době slyšet, sledujte na našich facebookových stránkách.

Festivaly


Účinkovali jsme na Festivalových zahradách na Smetanově Litomyšli. Na místním mezinárodním festivalu Open Air Program Hradec Králové nebo na Potterfestu v Národním domě na Vinohradech pro fanoušky kouzelného světa Harryho Pottera.

Měli jsme tu čest účastnit se také Mezinárodního hudebního Festivalu Letohrad, festivalu Theatrum Kuks či festivalu Camerata Nova Náchod v České Skalici.

Fotografie z kostela v Lukavicích - Mezinárodní hudební Festival Letohrad 2019
Interpretace Slovanského kvartetu od Antonína Dvořáka - Královéhradecké kvarteto 2019

Vlastní projekty


Z našich projektů byl jedinečný seriál Malé zámecké koncerty, který během pandemie provázel po zámcích v Královéhradeckém kraji a rozezníval jejich prázdné prostory tematickou hudbou.

Projekt Sto let republiky, kde zazněly skladby českých autorů žijících mezi lety 1918 – 2018 (J.Snížkové, L. Sluky, M.Hyblera a další.)

Pocta českým skladatelům, komponovaný večer s prohlídkou Muzea východních Čech ke 180. narozeninám Antonína Dvořáka a 100. výročí smrti Vladimíra Sommera.

Další koncerty


Máme za sebou českou premiéru smyčcového kvartetu Jana Křtitele Vaňhala v jeho rodných Nechanicích, sérii inspirativních koncertů pro ZUŠ pojmenovaných „Vážně-nevážně“ s průřezem hudebních stylů a žánrů od baroka po současnou populární hudbu s interaktivním průvodním slovem, koncert české hudby pro zahraniční studenty v Broumovském klášteře.

Účinkovali jsme rovněž na adventních koncertech, koncertech pro seniory nebo na výchovných koncertech pro školy i veřejnost a rádi spolupracujeme se současnými českými skladateli - například s Romanem Hassem.


Snímek z koncertu Královéhradeckého kvarteta na půdě Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové
Hudební vystoupení Královéhradeckého kvarteta v Regionálním muzeu v Chrudimi

Chcete s námi spolupracovat?


Vážíme si každé příležitosti, kde můžeme navázat vztah s publikem skrze naši interpretaci. Jsme otevřeni klasické i nevšední dramaturgii a nebráníme se nacvičování nových skladeb. V případě zájmu o spolupráci s námi nás kontaktujte.Kontaktujte nás