O Nás


Zde se můžete dozvědět podrobnější informace o našem kvartetu.

Kdo jsme a co děláme?


Jsme smyčcové kvarteto z Hradce Králové. Společně se snažíme předávat našim posluchačům radost z hudby již od roku 2014. Nevyhýbáme se žádnému hudebnímu období, stylu či žánru a rádi využijeme každé příležitosti sdílet hudbu s Vámi.

Naše produkce je pestrá, nabízíme koncertní činnost, hudbu ke svatebním obřadům, promocím, imatrikulacím a dalším církevním i světským ceremoniím. Hrajeme při zahájení vernisáží, na smutečních obřadech, v divadelních představeních, rádi připravíme výchovný koncert nebo hudební kvíz pro děti i dospělé. Můžete nás slyšet také na plesech, v kavárnách, restauracích, při rodinných a firemních oslavách.Kontaktujte nás

Propagační fotografie Královéhradeckého kvarteta z hotelu Nové Adalbertinum v Hradci Králové
Hudební vystoupení Královéhradeckého kvarteta k výročí svatby v kapli Zjevení Páně ve Smiřicích

Co hrajeme za hudbu?


Repertoár kvarteta tvoří skladby světových autorů (Vivaldi, Bach, Händel, Haydn, Mozart, Beethoven, Mendelssohn, Elgar, Brahms...)
Skladby českých skladatelů minulosti i současnosti (Vaňhal, Vranický, Smetana, Dvořák, Suk, Sommer, Sluka, Hybler, Haas...)

V dnešní době neodmyslitelně také aranže populární hudby (Coldplay, Imagine Dragons, Queen, Beatles, E. John, K. Gott, L. Stirling...) a samozřejmě hudba filmová (Star Wars, Pán prstenů, Harry Potter, Ledové království, Na Vlásku, Ženatý se závazky, atd.)

Repertoár je neustále doplňován o nové skladby, často inspirované přáním posluchačů nebo nejnovějšími trendy. Napište nám, kterou píseň byste od nás rádi slyšeli. 😊Co je vlastně smyčcové kvarteto?


Smyčcové kvarteto je komorní uskupení v tradičním složení dvoje housle, viola a violoncello, které má svou historii již od dob klasicismu. Spojení právě těchto čtyř hudebních nástrojů je jako rodina. 😊 Zastupuje všechny lidské hlasy a tím nabízí velký rozsah. Díky využití smyčců jsou možnosti změny barvy tónů a dynamiky hudby mimořádné, čímž dokáže nejlépe vytvořit atmosféru nejen ke slavnostním příležitostem.


Umělecká fotografie hudebních nástrojů Královéhradeckého kvarteta, foto Alena Kašparová
Původní obsazení někdejšího Smyčcového kvarteta Univerzity Hradec Králové při hudebním doprovodu svatebního obřadu v Jiráskových sadech v Hradci Králové

Jaká je naše historie?


Kvarteto funguje od roku 2014. Původně vzniklo jako studentský dívčí komorní soubor pod názvem Smyčcové kvarteto Univerzity Hradec Králové. Jeho zakladatelkou a zároveň uměleckou vedoucí je houslistka Alena Kašparová, pro kterou je kvarteto splněný sen. Více se můžete dozvědět na osobních stránkách: www.alenakasparova.cz.

V současnosti je naše kvarteto tvořeno profesionálními hudebníky z Filharmonie Hradec Králové a hudebními pedagogy.

Společně máme za sebou stovky koncertů, svateb a dalších akcí, jejichž historii můžete sledovat na našich facebookových stránkách.

Kde všude jsme již hráli?


Náš vznik je úzce spjatý i s místem působiště, mnoho našich vystoupení se odehrálo v Hradci Králové a jeho blízkém okolí. Účinkovali jsme například na kulturních akcích v Kongresovém centru Aldis, na půdě Univerzity Hradec Králové, ve Filharmonii Hradec Králové, v hotelu Nové Adalbertinum nebo U Královny Elišky, v Muzeu východních Čech, v Jiráskových sadech, v Městské hudební síni, ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, v Divadle Drak či v Jesličkách Josefa Tejkla, v Knihovně města Hradec Králové, v hudebním AC klubu, v kulturním středisku Centrum mladých nebo také v Hvězdárně a planetáriu Hradec Králové.

Koláž z královéhradeckých kulturních a hudebních akcí, na kterých Královéhradecké kvarteto během své historie účinkovalo
Koláž z různých kulturních a hudebních akcí zejména z východních Čech, na kterých Královéhradecké kvarteto během své historie působilo

Kde ještě jsme hráli?


Hráli jsme na zámcích (Častolovice, Dobřenice, Opočno, Nové Město nad Metují, Karlova Koruna...), na hradech (Pecka, Kunětická hora…), v muzeích (Muzeum Boženy Němcové V České Skalici, Regionální muzeum v Chrudimi…) a také v sakrálních prostech (Kuks, Broumov, Loučná hora, Lukavice, Hedeč, Smiřice, Česká Skalice...)

Spolupracovali jsme se školami (ZŠ Holice, ZUŠ Turnov, ZUŠ Jaroměř, ZUŠ Vysoké Mýto, ZUŠ Nové Město nad Metují)

Účinkovali jsme na festivalech (Festivalové zahrady na Smetanově Litomyšli, Mezinárodní hudební festival Letohrad, Theatrum Kuks, Mezinárodní divadelní festival Regiony Hradec Králové, Bohemia cantat Liberec, Potterfest, Camerata Nova Náchod a další...)

Mezi další zajímavé prostory, kde jsme hráli patří Schwarzenberská hrobka u Třeboně, Automatické Mlýny – Pardubice, Chateau St. Havel wellness hotel – Praha, kavárna Kino Varšava – Liberec, Ludvíkova cihelna v Jeníkovicích, Pivovar Lindr Mžany, nebo také na svatební lodi plující po vlnách Vltavy v centru našeho hlavního města.