Výchovná představení


Jste pořadatel, pedagog nebo jen aktivní rodič, který se snaží o mimoškolní vzdělávání dětí a mládeže v oblasti kultury? Pak s Vámi budeme velmi rádi spolupracovat, jelikož je pro nás velice důležité pěstovat u nejmladší generace úctu k umění, a zvláště pak k živé hudbě. Hudební vkus je ovlivněn muzikou, se kterou přicházejí děti do styku. Umožněte jim tedy poznat něco nového a nechte na nich, zda se jim to bude líbit.

Housle napříč žánry


Jak již sám název napovídá, tahle hra s lehkým nádechem cimrmanovské přednášky Vám představí housle a vše, co je možné na ně zahrát. Kromě hudebních ukázek v podání Královéhradeckého kvarteta se můžete těšit na ztvárnění období a stylů tancem, účinkuje Taneční divadlo Honzy Pokusila.

Výchovné představení Housle napříč žánry - Královéhradecké kvarteto a taneční divadlo Honzy Pokusila
Královéhradecké kvarteto - Diana Bartáková a Jaromír Křováček, divadelní představení Housle napříč žánry

Housle napříč žánry


Představení je nabité hudebními ukázkami od pravěku přes baroko, klasicismus, romantismus, modernu až po současnou hudbu filmovou či populární. Je vhodné pro všechny věkové kategorie, každý si přijde na své, ale z pedagogického hlediska má jistě největší význam pro ty, co o vývoji hudby již něco vědí a pomůže jim tak upevnit znalosti.

Na ukázku se můžete podívat zde.

Výchovný koncert na míru


Je také možné nechat si sestavit výchovný koncert na míru žákům, podle věku, zaměření, zkušeností a navázat tak na ŠVP příslušné školy. Umělecká vedoucí kvarteta se na pedagogické fakultě zabývala výchovnými koncerty ve své bakalářské a diplomové práci.


Výchovné představení Housle napříč žánry - Královéhradecké kvarteto a taneční divadlo Honzy Pokusila
Hudební soutěžní kvíz Královéhradeckého kvarteta - AC Klub říjen 2019

Hudební soutěž


Protože děti rádi soutěží, nabízíme také interaktivní hudební kvíz, který zábavnou formou živé hudby prověří nejen hudební znalosti, přehled a dovednosti dětí, případně i dospělých. 😊Kontaktujte nás